Kaituna s.r.o. Vám přináší ty nejkvalitnější slovenský (ProfiVit)a kanadské (Enerex) vitamíny. Z naší nabídky vitamínů si vybere každý. Tak neváhejte, a udělejte něco pro své zdraví i Vy, vstupte do našeho eshopu  enerex-vitaminy.cz a vyberte si právě to co potřebujete.

Sídlo společnosti:

Kaituna s.r.o.

Rokycanova 2552

Pardubice 53002
CZ

tel. 773 455 977

ICO: 040 27 469   DIC: CZ04027469

zapsané v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 240802 

 

Potřebujeme vitamíny? Je to dokázáno? Není to jen dobrý obchod?

Toto jsou základní otázky na které musí nejprve lidé dostat odpověď. Odpovězme jasně a stručně. Vitamin znamená životně důležitou látku, bez které nemůžeme žít. Toto se dokázalo na tisíce lidí, kteří zemřeli na nemoc kurděje (později se zjistilo, že jsou to projevy a následky nedostatku C vitaminu). Podobně se přišlo na další životně důležité látky. Stálo to hodně lidských obětí. Dnes víme, že naše tělo aby mohlo dlouho a dobře fungovat potřebuje pravidelně dodávat asi 50 látek. Když máme těchto látek, nebo jen jedné z nich méně projevuje se to určitou poruchou a naprostý nedostatek smrtí. Toto všechno je dokázáno. Na lidech se nemohou dělat pokusy, ale jsou místa na Zemi, kde v půdě chybí různé prvky. Lidé, kteří tam žijí skutečně žijí kratší. Nemusíme chodit daleko. Na Slovensku na Podunajské nížině není v půdě jód. Jaké jsou projevy jeho nedostatku? Zvětšená štítná žláza (velká boule na krku) změna celého našeho metabolismu a při jeho nedostatku se rodily děti s poruchou mozku. Na toto se přišlo a od 50. let se přidává do soli jód. Vidíte stačí tak málo a neštěstí je blízko. Tedy vidíme, že vitaminy potřebujeme.

 

Kolik potřebujeme vitamínů, jakých a jak často je brát?

Často slyšíme nebo můžeme číst různé rady jako: kupte si selen neboť je proti rakovině, kupte si zinek nebo vám zvýší odolnost, jezte E vitamín je proti skleróze a podobně. Pamatujme si jedno naše tělo potřebuje všech těch 50 látek. Jako kdybychom do auta dali jen benzín, ale olej do motoru bychom už nedali. Co by se asi stalo? Opírejme se o fakta - tedy důkazy. Existují v každé zemi i u nás doporučené tabulky kolik vitamínů potřebujeme. Tyto však již dnes neodpovídají novým poznatkům. Nové výzkumy zjistily, že potřeba více výživných látek je vyšší. Závěrem těchto výzkumů jsou první navrženy směrnice pro výživu a udržení dobrého zdraví po celý život (SONA)

 

Další důležitá otázka je v jaké formě má být aby jejich naše tělo přijalo. Nemohou to být neživé mrtvé (anorganické látky). Minerály v této formě se špatně vstřebávají. Ty vědí přijmout rostliny. My potřebujeme organické látky na ty je naše tělo připraveno. Proto všechny výživné látky by měly být organického - rostlinného původu.